NETWORTH

Tieto štatistiky Tour de France budú fúkať vašu myseľ

Šéfredaktor: Emily Wilcox, Klebety So Skúsenosťami E-Mailom

Tour de France je jedným z najviac fyzicky náročných úloh na Zemi. 21 dní, 2,193 míľ a za loptové zaťaženie hotovosti pre toho, kto dosiahne cieľovú čiaru ako prvú.

Tento rok to bol Chris Froome, ktorý zarobil $ 549k za prvé miesto z 198 jazdcov. V peňaženke to je dosť pekný kus, ale ešte viac úžasné sú niektoré štatistiky, ktoré ESPN zostavil, aby dal najväčší cyklistický závod na planéte do perspektívy. Tu sú hlavné body:

Aj keď Tour de France je jedným z najťažších individuálnych súťaží na svete, existuje veľa ďalších individuálnych cien, ktoré sa hromadia - dokonca aj niektoré, ktoré trpia najvyššou cenou pre cyklistické preteky. Pre porovnanie, Floyd Mayweather získal 220 miliónov dolárov. pre porážku Pacquiao v boxe. Serena Williamsová dosiahla 2,59 milióna dolárov za roztrhnutie sa na Wimbledone a Henrik Stenson získal 1,55 milióna dolárov na víťazstvo v turnaji British Open. Nie je to zlé, keď si počas víkendu užívate tiché štyri gule golfu.

Aby sme boli spravodliví, peňaženka víťaza v turnaji Tour de France vo výške $ 549k nezahŕňa 12 000 dolárov za každú fázu, ktorú preteká racer. K dispozícii sú aj ceny pre kráľa hor (najlepší horolezec) a Top Sprinter, každý ocenený na 27 400 dolárov. Tieto ocenenia odišli na Rafala Majku a Petra Sagana.

(Getty Images)

K dispozícii je tiež cena v Tour de France pre špičkový tím. Tohtoročným víťazom bol tím Movistar, ktorý sa umiestnil na treťom mieste finále Nairo Quintana. Cena pre najrýchlejší tím bola 55 000 dolárov. Zdá sa to celkom patetické v porovnaní s portugalským národným futbalovým tímom, ktorý nedávno získal Euro Cup v roku 2016 a získal cenu za 29,8 milióna dolárov. Taktiež trpasličími výpravami sú Stanley Cup (4 milióny dolárov Pittsburgh Penguins) a NBA (2,66 milióna dolárov na Cleveland Cavaliers).

Okrem peňazí je tu len niekoľko ďalších zábavných faktov o závode:

1) Priemerný finišer Tour de France vypaľuje v priebehu 21-dňového preteku približne 126k kalórií. Aby to bolo v perspektíve, priemerná ofenzíva NFL bude pravdepodobne horieť pod 100k kalórií v priebehu celej sezóny. Väčšina profesionálnych futbalistov nedosiahne ani 50 000 kalórií, ktoré by v priebehu 50 sezóny vyhrali

2) Využíva toľko energie na dokončenie jedného turnaja Tour de France, ako to robí, aby prebehol viac ako 40 maratónov.

3) Vyhral sa víťazovi Chrisovi Froomemu viac ako 5 000 minút, aby dokončil Tour de France a získal polovicu milióna dolárov. Mayweather porazil Pacquiao za 36 minút a vyhrala 220 miliónov dolárov.

4) Finále vo Tour de France sa vyšplhali na 38 353 metrov v ceste na dokončenie pretekov. To je to isté ako 4,3krát horolezectvo Mount Everest.

Tieto informácie ilustrujú, akí neuveriteľní sú športovci, ktorí dokončia Tour de France, a tiež argumentuje tým, že by im možno bolo možno udeliť trochu štedrejším úsiliu.